RU

Гідрофобізація фасадів з цегли

Гідрофобізація фасадівВплив води, солей і морозу на будівельні конструкції погіршує їхній зовнішній вигляд, прискорює процеси їхнього старіння й руйнування. Особливо страждають матеріали, що мають високу пористість - легкий бетон, пінобетон, вапняк, цегла, гіпс, шифер. Вони добре усмоктують воду, що є головним ворогом конструкцій

Так, наприклад, цегельна кладка руйнується через замерзання води в порах, капілярах і тріщинах керамічної цегли. Шиферні панелі без захисної обробки починають давати тріщини через 2-3 року експлуатації. Міграція води викликає появу висолів (білястих плям) на поверхні цегли, які не тільки псують зовнішній вигляд будинку, але й сприяють руйнуванню кладки.

Для усунення зазначених недоліків необхідно захищати зовнішні поверхні стін від перезволоження й наскрізного промокання при впливі атмосферних опадів. Найбільш ефективним захистом від цього лиха є застосування водовідштовхувальних засобів — гідрофобізаторів.

Найбільш ефективними видами гідрофобізаторів є кремнійорганічні сполуки - силікони. Вони вдало поєднують оптимальну гідролітичну стабільність, легкість фіксації молекул на поверхні будівельних матеріалів, тривалість збереження гідрофобного ефекту і його інтенсивність. Кремнійорганічні молекули, хімічно фіксуючись у поверхневому шарі за рахунок наявності активних груп, «щетиняться» вуглецевими радикалами назовні, назустріч воді, створюючи найтоншу плівку силікону.

Застосування кремнійорганічних гідрофобізаторів не перешкоджає нормальному повітрообміну конструкції, не змінює зовнішній вигляд і фактуру матеріалів, сприяє зменшенню забруднення фасадів і підвищенню теплозахисних властивостей конструкцій.

Є кілька видів кремнійорганічних гідрофобізаторів: органічні, водні емульсії й водорозчинні.

Розробка останніх років - гідрофобізатори на основі алки-лалкокси-силоксанов. Використання як розчинника ізопропилового спирту і хімічна природа силікону дозволяють наносити цей склад на вологу поверхню, що дуже важливо при обробці підвалів і приміщень із підвищеною вологістю.

Мокра цеглаПісля гідрофобізації дощова вода не проникає через матеріал і навіть через невеликі тріщинки шириною до 0,3 мм (цегельна стіна, шви між панелями, блоками). Деякі просочення надають ефект "мокрої цегли".

Самі силікони (кремнійорганічні полімери) і матеріали на їхній основі відрізняються високою термічною, окисною, атмосферною стійкістю й довговічністю. Грамотно виконаний гідрофобний захист на їхній основі діє мінімум 5 років. При ослабленні ефекту обробку споруджень можна повторити.

Поряд із запобіганням впливу води, велике значення для кладок з керамічної цегли має запобігання утворення висолів на поверхні споруджень. Причина висолів - міграція водяних розчинів солей з кладки на поверхню конструкцій і їх висихання.

На утворення висолів впливає, у першу чергу, якість будівельних матеріалів - наявність протиморозних добавок, прискорювачів твердіння, кількість лугів у складі цементу. Дуже важлива хімічна природа висолів — звичайно це кристалічні солі іонної структури

Останнім часом з'явилися фірмові «змивки» для висолів на кислотній основі, які при порівнянні із закордонними аналогами ефективності в кілька разів дешевше.

Після того як висоли видалили поверхня повинна висохнути (у літню пору на це потрібно пів дня), потім її варто піддати гідрофобній обробці.

Якщо Вас зацікавила стаття, Вам буде цікаво довідатися про ці товари:

Гідрофобізатор на органічній основі (з затемненням) ЄС-69 1л

Гідрофобізатор на органічній основі (з затемненням) ЄС-69

Гідрофобізатор з наданням затемненого “мокрого” вигляду для захисту та декоративної обробки мінеральних поверхонь ЄС-69 використовується для захисту та декоративної обробки мінеральних поверхонь. Утворює атмосферостійке, гідрофобне покриття з ефектом «мокрого каменю», стійке до миючих засобів, вивітрювання,...
Детальніше 
558грн  
 
10л 5 111грн  
 
Гідрофобізатор противисольний ЄС-23 20л

Гідрофобізатор противисольний ЄС-23

Загальні властивості матеріалу: Спеціальний будівельній ґрунт з дуже високою проникаючою дією призначений для захисту фасадів з цегли, каменю, штукатурки, бетону та ін. від появи висолів. Завдяки ультра дрібним часткам ЄС–23 ідеальний для боротьби з висолами (зупиняє капілярну дифузію солей). Після...
Детальніше 
1 304грн  
 
10л 2 360грн  
 
20л 4 710грн  
 
Гідрофобізатор спиртовий універсальний з капельним ефектом для будь-яких поверхонь (без затемнення) ЄС-68 1л

Гідрофобізатор спиртовий універсальний з капельним ефектом для будь-яких поверхонь (без затемнення) ЄС-68

Гідрофобізатор без ефекту змінення зовнішнього вигляду для захисту та надання водовідштовхуючих властивостей мінеральним поверхням ЄС-68 використовується для захисту та надання водо- та оливовідштовхуючих властивостей мінеральним поверхням. Утворює атмосферостійке, гідрофобне покриття без змінення зовнішнього...
Детальніше 
513грн  
 
2 304грн  
 
10л 4 392грн  
 
Гідрофобізатор-концентрат универсальний силан-силоксановий(1:5) ЄС-71 10л

Гідрофобізатор-концентрат универсальний силан-силоксановий(1:5) ЄС-71

Концентрат універсального будівельного гідрофобізатору для захисту цегли, штукатурки, бетону, шиферу від впливу вологи Концентрат спеціально розробленого високодісперсного будівельного грунту з високою проникаючою здатністю та гідрофобізуючими властивостями. Після висихання створює гідрофобне та противисольне...
Детальніше 
3 939грн  
 
10л 7 728грн  
 
Написати відгук
Зроблено в Україні